Ajo po fejohet me nje person i cili doket si plak,Me bo krahasimin mes meje dhe atij do ta... | Histori Të Jetës

Ajo po fejohet me nje person i cili doket si plak,Me bo krahasimin mes meje dhe atij do ta

Ajo po fejohet me nje person i cili doket si plak,Me bo krahasimin mes meje dhe atij do ta…

Ajo po fejohet me nje person i cili doket si plak,Me bo krahasimin mes meje dhe atij do ta…-Tung Dheshta me nejt anonym ,Jam nje djal 24 vjeqar jetoj jasht Dhe Kur i kum pas 18 vjet deri 20 e kum pas 1 Femer ajo 2 vjet ma e re Se Une u kan njejtin qytet ne svicerr kemi jetu.Kur i kum pas Une 18 ajo i ka pas 16 e kum prit deri ti ban 18 per mu kan bashk Edhe mu feju.Se jemi pelqy shum.Kur i mbushi ajo 18 qateher ja nisum lidhjes serioze u bashkum 1 vjet bashk Kemi nejt Po ajo u tutke mi kallxu families Se i ka pas prindrit e shtir shum.Mas ni kohe babi asaj e zuni ata tu shkru me mu dhe ja ka prish Karten telefonin 3 muj dit tu e percjell shkoll shpi shkoll shpi.Edhe Se lan prindrit e asaj mu feju me mu.Edhe un u largova prej saj.Mas 3 mujve ajo mka shkru apet tinxa sdojke mu nda ama Une u largova Se sdojsha me pas pun me qat Familie.Mas 1 viti shkoj ajo e Murr nja tkosoves aj mfal qe Po tham ama teeeper tkeqe sdi Qysh ja ka mush menen sdi Qysh e lan Familie mu feju me ta e me mu jo Qekjo mka ranu shum Edhe mka ardh inati shum ama Ska gajle Veq ishalla rahat mu Ba ajo ma shum sdu tash jan martu ata mir asht Qysh kum ni Pom vjen mir shum per ta Se u kan qik e mir.Kur i pata Une 22 vjet e njoftova ni qik tkosoves shum e bukur 18 vjeqare Familie mir teper qik e sjellshme mka pelqy shum.Ama sjam kan gati mu feju jo qe sdojsha me ta ama dojsha mi nreq do pun ne svicerr Tani mu feju .Ajo pranoj qeshtu ama dojke mi kallxu families.Une Se kum lan 2 vjet mi kallxu se thojsha Tani duhet mu feju e un sishna gati per mu feju si kishna Renet
Tani pranoj ajo tha Ska dert Kurt bahet Ty qateher mka desht shuuum teper
Kur i mbusha tash 24 vjet mas 2 mujve mla ajo se skum shku shpesh nkosov si kum kushtu shum rensi Per qata.Kur um la ajo Une luftova per ta shum shkova nkosov dojsha me kthy prap ama ajo sdojke hiq kerqysh e vetsha a ki naj kan a jo kallxom mos i hup 2 vjet me mu.Thojke se kam kerkan Po spo du me Ty mu kan Ma kan ndoll shum sene Mes Neve.Luftova si shum.Deri e pash Se pernime e ka Edhe e lash me shku.Masi erdha ne svicerr Se e dite qe prap ka me shku nkosov.Masi erdha mthirri ajo ntel.Mtha met kast skum dasht Met dhan shanc meniher kum dasht me vujt ti Pak Perqata krejt met kast i kum ba.Ok e lam me provu apet Kur tshkoj nkosov,Shkova Kur dulem sum dha as ni shanc,E pytsha prap mos e ki naj nja tjeter.Mthojke jo ama jam ftof shum prej teje.Ok e lash.Mas 1 jave prap mthirri hajde dalum e provojna prap.Dulum prap njejti sen sum dhake shanc mu afru.Tani e lam krejt.Erdha ne svicerr.Mas 4 mujve e murra vesh qe ka mu feju veres.Edhe prap e kqyre e kish marr nja tkosoves qe si ka 35 vjet aj qka dush ka prej meje.Shum i vjeter ni far qeli Katastroph.Edhe prap merdh inati pse kshtu prap mem ndoll mu.Ok kum gabu skum shku shpesh nkosov ama gabimet permisohen.E Kjo kish Pas me tjetrin me qat plakin Kontakt shum mka befasu Se asht teper e buker Kjo,Ja kum pas numrin e thirra Folum mtha qe ka mu feju.E veta a asht qeky Person tha Po,I thash ku i ki syt kqyre me kan je tu feju.Kqyr qfar djali e ki lan a je tu e Pa,Kqyrum mu kqyre ata,Qka tka qit npije aj qe ta mushi menen.Edhe krejt shoqet kshtu i kan than.I thash kqyre krejt ta baj hallall ishalla Veq mir ni per Ty.Ama kofse ki fol me ta Kur dalshum na mu nreq Une ta fali ama Zoti sta fal.Ma nali telin Edhe mbllokoj.E lash qashtu,Se si heci kerkujna permas.Qka po menoni pse pom ndoll mu kshtu.E Qka asht ktu Problemi qe pom lajn mu pi marrin do pleq tkqi.A Menoni qe asht kan kshtu e shkrume Edhe qe ka mem ardh nja mu ala Ma e mire Se kto dyja.Edhe niher e dyta femen u kan Edhe ni her Ma e mir Se e para ??Faliminderit shum nga Zvicrra