Ajo grua e mbuluar e kishte nda gruan nga burri dhe plus ishte ne lidhje me burrin tim,familja e burrit mi lenin per ti ngrene copezat e bukes qe ishin per pula... | Histori Të Jetës
Ajo grua e mbuluar e kishte nda gruan nga burri dhe plus ishte ne lidhje me burrin tim

Ajo grua e mbuluar e kishte nda gruan nga burri dhe plus ishte ne lidhje me burrin tim,familja e burrit mi lenin per ti ngrene copezat e bukes qe ishin per pula…

Ajo grua e mbuluar e kishte nda gruan nga burri dhe plus ishte ne lidhje me burrin tim,familja e burrit mi lenin per ti ngrene copezat e bukes qe ishin per pula…-A mundeni me postu qet Anonime . Jam nje grua 26 vjeqare nga kosova edhe un dua ta tregoj historin time ngase dua mendimin tuaj se si te veproj sidomos nga ato gra qe jan sprovuar vet me ket ndodhi. Un qe kur isha 17 vjeqare u dashurova me ni djal edhe mu duk njeri mir i kujdeshmun i falke e nuk pash diqka negative tek aj vendosa mi tregu familjes krejt nrregull pas 3 muaje fejes hy rastesisht fb ti ngase aj tha un po flej se npun do shkoj fli edhe ti thash ok por sdi qa em shkoj thash hajt aj masi kah fjet te hy fb ti edhe kur hy qfar te shof tmerr mbi tmerrin duke u shprehur ne menyra me te hidhura me ni grua me mbules ajo kishte ndar nje burr nga gruaj tij dhe ajo ish nlidhje me ta, plus me burr tem pramendo .u tmerrova qava gjith naten si besova syve thojsha so e vertet .i tregova motres kur e pa u qmend edhe ajo edhe ja marr nr e thrras at gru e di si pergjigjej ajo me at moral te lart madje ishte nje familje e hoxhollarve qe kurr se harroj .the e pyta qfar do qe do tna shkatrrosh jeten tha skam faj pss ti sdi me knaq burrin tend u tmerrova i tregova burrit tha qe kinse ajo esht qe me bezdis sme le te qet dhe e thirri i tha mos em pengo se je tu ma shkatrru jeten ajo filloj me qajt e fejuara jote em ka qujt ku** e sene vene qe as njo nga kto si thash jo qe se ka meritu po qaq qe u tmerrova humba krejt vetem ni pyje ja bera dhe e kam mbyll telin .un nuk e fajsova at se me zor burrin se ka shti ja fala gabimin si shum femra se e doja por familja than ja ata ja ne ktu mbeta mes dy zajrreve dhe un budallaqja e botes zgjodha burrin ti besoj pas 3 muaji martes zbulova tjeter tradhti qe me beri qaja si fmei aj qeshte sdi a ka njeri kshtu kaq pa ndjenja .si ai e pyta se me binde mu martu pse sme le te qet dhe thoshte qe a presjon te barnav dhe nuk esht vet vetja un se dija qfar ai po perdorte barna per te qen me mende te shendosh ngase kishte pas nje fatkeqsi kur ishte fmei dhe ket gje se dija dhe qante si femi thoshte qe vetem un mund ti ndihmoj te dal nga kjo gjendje .ne rregull ndjenta me tregu drejt mua mu shuajten ngase zenkat fjalet tradhtin e ben te veten vendosa te rri thjesh per ta ndihmuar ket lloj krize por pa sukses ngase me shenoj X me tregoj qe esht me burr timin kur pa sms burri me rra hu dhe nga ajo nat un u largova nga ai shkova tek familja ime ju kerkova falje per t’gjitha vuajtjet qe i shkaktova u pendova dhe u thash qe do bej qfar tme thuani ju vetem e vetem tme falni ket gabim qe bera .filloj jeta me u rregullu ngase u bera vetem 40kg per 3 muaj ndarje shtova me shumm se 60kg dhe kisha koken plotsisht te qet .kur mendova se man fund do kem qetsi luta babain qe te mos me martoj me kurr ne jet . Por kjo ishte vetem deshir e imja ngase tani me baabi kishte gjetur vendin per tme martuar .kur degjoj ish burri ngase babai fliste me te me pretekst qe kinse do marr hak dhe po i tregon qe do me fejoj mua aj kish fillu me qa qe u pendu edhe mja dhan edhe ni mundsi por qe ket gje as un kurr sdo pranoja por me quditke fakti perse babai im mbante kontakt me te, nejse kur dulem me burr tani qe e kam edhe ky i sprovuar kinse me tradhti keshtu me tha njese mu dok njeri urt i sinqert por ncuk ktu veq jeta ime morri tepozen edhe me shum .bera 6 vite martes dy femi si drita bera gjitha punet e shtepis u kujdesa per 10 antar te familjes burrit edhe kur ishte rradha ime te haja un duhet te haja kashoret e bukes qe mbesin per pula ose qe kishin ni qen tek oborri i ahurit te lopve nuk kishte lidhje perse un zgjohem 6 mengjes fshi laja mbaja kofe me te medha se un ngase nuk kishin uj brenda u dashke me bajt vjehrri thoshte hajt se sen nuk tgjen se gruja jem qat nat ka qit pleh lopve qat nat ka lind nejse kshtu vazhdoj jeta ime e tmerrit duke u betuar qe do duroj vetem e vetem babai im te jet i knaqur me mua dhe tme fal per gabimin e kaluares qe bera qja dite e nat erdh koha gati te lind femin askush nuk me vizitoj madje as burri im ngase thoshte shefi nuk po me lejon kisha gjendje te rend shum ngase kisha beben mbrapsht dhe Dr. Tha thirr dikend familjes te nenshkruaj a do ti te pshtosh a bebi un thash nenshkruaj per burrin tim dhe jap llogari per veten nrastme ndodh ndonje gje dua bebi te pshtoj .Elhamdulila dola shendosh e mir nga salla qajta me lot kur lindi vajza ime thash kjo do jet gzimi im heta gjithqa qe do me mbaj ne njet ngase po qmendja nga zullumi familjes burrit sharjet fyrjet madhe edhe maltretima fizike e motrave tburrit e qe burri thoshte duhet durojm ngase na qesin ne rrug durova pkot 6 muja vetmi mes mureve te 10 antarve qe jetoja si e huaj askush sme ofronete perveq vjehrres ngase burri kishte pas veper penale dhe duhet te mbante 6 muaj burg dhe per te mos kultuar askush nga familja vendosa te rri te familja e burrit pa shkuar asnjeher vetem nje her isha dhe kur pyten per burrin thash esht te daja tij un kalova nje shtatzani plot me dhimbej dhe trishtim mbi te gjitha prita burrin tim me nder dhe moral dhe mezi prisja te vite e ta perqafoja .Por siq duket kto ishin te kota ngase pas lindje mu versulen motrat e burrit qe bebit i vije era dhe duhet te ndrrohet fmia ne oborr ishte dhjetor bor e madhe bebe 3 muajshe si ta ndrroj ne dhom nuk me lejonin te ndrizja zjarrin se thoni po na i hargjo drumt sdi qfar tbeja ato me shan ofenduan prani te burrit madje duke tentuar te me maltretuin dhe ky burri im i dheut ngrihet e thot mua duro se do ia dalim mban pas 5 viteve dulem ne shtepi ton kise u rehatum ngase burri thoshte ata pom shtin un mu ba qeshtu me ty .burri kishte punuar tek ni fshat ferizajit dhe aty e la punen per shum arsye pas ni kohe ju tek te shkoj te punoj tek ish shefi i vallaut ti qe ata ishin bela mes veti edhe burri kemngulte kise rroga mir ata than nese vje ne do vr asim un lajmrova babin dhe i tregova qa o puna ky burri tregoj babit ti tha bo qa dush babi im zgjodhi punen dhe mbeten te gjith te knaqur por burri nuk zinte vend edhe nuk mu duke ne rregull dhe zbulava ne instagram tij qe ai po i ndjekte pikirit vajzat e vllaut kti ish shefit mu shemb bota prap njeta ndhodhi ky u arsyetua kinse shokt e punes kan ber shaka instg.. tij po ku ja nin shokut me hy instg.. tu pas vetit tu qe aj beqar qe nga ajo dit burrin per qdo gje me genjen jam shumm e lenduar e tmerruar me kto ndodhi qe pom ndodhin spo di qfar tbej du mu qmend familjes sun pi tregoj kam mamin e smur spari kur u sprovova mami perfundoj ne spital tani smundja e ka rendu shum po kam frik mi tregu se po vdes mami spo di qa me ba ku jam tu gabu qa me ba me ik perj ksaj bote sr spo muj qeshtu me tradhti e genjeshta me jetu .ni pytje juve meshkujve kur ni femre a e sinqert me ju ju trego qdo dhimbje en shpirt ju rri ngati qdo aspwkt kujdeset per ju si per ni fmi qa ju shtyn mi keqperdor kto mirsi qfar po bejm ne gabim qe po ju duam kerkoj naj kshill qfar tbej . Ma boni hallall se e kam zgjat shum por ndryshr sun e kuptoni thelbin e historis jetes tem .