Ajo e cila me ndajti nga burri,Esht kusherira ime bile esht e martuar... | Histori Të Jetës

Ajo e cila me ndajti nga burri,Esht kusherira ime bile esht e martuar

Ajo e cila me ndajti nga burri,Esht kusherira ime bile esht e martuar…

Ajo e cila me ndajti nga burri,Esht kusherira ime bile esht e martuar…-Prsh jam nje grua 30 vjeqare jetoj ne Austri. Para 5 vite u njoha me nje djal po ashtu edhe aj jetojke ne Austri po ne qytet tjeter . Permes motres time u njoftum ai punojke me motren time u njoftum isha shum e lumtur ne at koh thoja se me dashuronte marezisht por qe koha e tregoj te kundrten . Kem kalur nje koh pastaj ati i vdiq babi ,ne u martum pa asnje celebrim vazhdum jeten shum te lumtur po pas nje viti e kuptova qe isha e lumtur me genjeshtra . Ai kishte lidhje me shum femra me gra te martuara rastesisht te gjitha filluan te dalin nje nga nje tradhetit e ti, ne koh kur isha afer lindjes sdi sa her ja fala tradhetin por me preku aty ku dhem me se shumti te nje kusherir e larget dhe aty perfundoj gjdo gje pas gjith atyre gabimev te gjitha ja fala por ai vetem vazhdonte dhe mundohej qe me sjellje te mir te me kthej po kete her perdori edhe maltretim sepse kusherira ishte e martuar dhe doja ti tregoja burrit te saj , ata jetonin ne kosov por tegjitha i zbulova permes telefonit . U ndam si esht me keq me polici me gjygje djalin e kam un ai tani ka 2 vite e gjys e she djalin si e ka caktuar gjygji . Tani nje dit me telefonoj nje shoqe dhe me tha ish burri yt po dojke mu martu me filanen ,u habita kaq shpejt . Ajo vajz qe ish lidh me ish burrin kishe kerku me busedu me mu un at vajz e njoh pak a shum ne Kosov jemi nga i njejti vend edhe shoqja e ka shoqe te shoqes. Jam ne dilem a te pranoj te flas me to ti tregoj te gjitha padrejtesit qe mi ka bo te gjithq tradhetit sepse sbesoj qe i di sepse ta dij nuk ish lidh me to apo ta mar me qetsi e te sillem mir . Qfar kishit ber ju ne ket rast normalisht qe ti flas keq ai do mer inat e mund te largohet nga djali e djali lendohet . Faleminderit