Ai qe me ka pasur eshte penduar qe me ka humbur, une tere kohen beje krahasime mes te fejuarit dhe ish te dashurit tim... | Histori Të Jetës
Ai qe me ka pasur eshte penduar qe me ka humbur, une tere kohen beje krahasime mes te fejuarit dhe ish te dashurit tim...

Ai qe me ka pasur eshte penduar qe me ka humbur, une tere kohen beje krahasime mes te fejuarit dhe ish te dashurit tim…

Ai qe me ka pasur eshte penduar qe me ka humbur, une tere kohen beje krahasime mes te fejuarit dhe ish te dashurit tim…-Pershendetje faqja Un du tregoj ni histori timen Lidhje las lidhje siq esht te na zakon u njoha me nje djal i cilli ka dy vajza dhe i ndar nga gruja. Dolem dy her u njohem, heren e dyt ndrruam numrat dhe sapo mrrini nshpi mshkrujti meniher. Ai jeton jasht vendit dhe vazhduam me muaj lidhjen me telefon, kisha kontakt edhe me vajzat e tij. Dukej se po ecte shum mir lidhja dhe fillova u lidha shum dhe me familjen e tij. Mas shum muajve erdhi prap e dolem , gjithqka ishte si ne enderr. Me premtoi shum dhe dikur benim plane per fejes e martes. Te dyja familjet ishin dakord. I thash se mos me bej te dashurohem shum e mos mu realizu se mthen nshpirt. Jo me tha ,un ata qe e them e bej. Mas ni kohe te shkurt me tha se nuk Mund te jemi bashk . Nuk kishte ndonje arsyje konkrete veq se nuk ndihej i gatshem per martes te dyt . Po mir i thash qe sa e sa muaj ne flasim e kemi dal e jemi lidh aq shum e fmijt tu me pranuan, e te kam than mos mthe nzemer se teper jam lidh e kam kriju mendime se qysh kemi me jetu na e fmijt tu bashk me neve. Tash un qa tbaj ? Tha e di krejt i di dhe mvjen shum keq po nuk jam i gatshem. Mas ni kohe me gjeti daja im ni djal me te cilin jam fejuar. Ky i pari kishte kuptu qe jam feju e tani me thot kthehu , un isha gabim ,un se dija sa vler ke dhe baj gjithqka met kthy. Ja tregova se ishte teper von se jam feju e jam mir tash ,se e kishe mundsien po me bere te dashurohem e nuk po muj te lirohem me te fejuarin se kam mendjen te ti e te familja jote. I thash se ti me ke sjell nket situat . Ai me tha se e din shum mir se qfar personi jam dhe se isha e duhura po kishte gabu po un nuk bei me hap mrapa. Filloi ti dridhej zani ntelefon ,me uroi fejesen dhe tha se ai tash e din qa ka lshu prej dore dhe lumi ai qe me ka per fat. Ju falenderova dhe i thash tash e tutje mos ta bej me gabimin qe kishte ber me mu. Qe nese njihet me diken te vendos a don a nuk don e mos te vij me dikush ne ket situat pot te bej hapin e duhur. Aaah me tha edhe pas atyre ndodhive prap po sillesh mir dhe me keshillon, ma mir ishte mem than se jam Idiot e i poshter e fjalt ma te kqija qe ekzistojn e kisha nashta ma te leht te shkeputem prej mendimit per ty pot kshtu pom shtin ndhe edhe ma shum. Nuk e din ti as vet qfar zemre tmir e ki. Kto ishin fjalet e fundit qe i tha ne telefon dhe e nderpreu. Un tani jam e fejuar por kam hala shum kujtime shum mendime e krahasime ne jet si te ishte po te isha me te. I fejuari im esht shum i mir person perfekt, shpresoj ta dua ashtu siq e meriton. Gjdokush qe e ka me dor dikend qe e vlerson mos e leni tju ik sepse behet von dhe koha me nuk kthehet. Gjdokush e meriton te jetoj me at qe e don. Ju pershendes te gjithve