Ai qe e doja me tha "Une po martohem nuk e dua por per letra dua te largohem, por ti behu e fort me harro" ahh... | Histori Të Jetës
martohem

Ai qe e doja me tha “Une po martohem nuk e dua por per letra dua te largohem, por ti behu e fort me harro” ahh…

Ai qe e doja me tha “Une po martohem nuk e dua por per letra dua te largohem, por ti behu e fort me harro” ahh… – Prsh… Jam ni vajz 22vjeq dua te ju tregoi gabimet e mija qe ma shkatrruan rinin dhe jeten deri ne moshen 18vjeq kam qen nje vajz shembullore por gjithqka ndryshoi kur ne mesin e shoqeris njoha nje djal heren e par nuk me la pershtypje te mire por ai nuk mi hiqte syt as 1sek ai vazhdimisht me ngacmote un e ofendoja sa her takoheshim rasisht vetem u fjaloseshmi nuk e duroja dot por mbas nje kohe filluam te bisedonim ne snap me von shkembyem numrat dhe ter naten flisnim me ze na zinte gjumi ashtu, e kuptova qe u dashurova por nje koh nuk ia pranoja vetes qe isha e dashuruar ai vazhdimisht me thoshte per nje lidhje un nuk i ktheja pergjigjje. Nje dit shkuam ne qytetin e prizerenit dhe tek ura e mbyllem dashurin ton ne dry filluam lidhjen ai vazhdimisht me shkruante dhe kur ishte ne pun harroi shoqerin per mua kalonte koh vetem me mua e donim njeri-tjetrin shum por ai deshironte te ma humbte virgjinitetin sigurisht dhe un doja te behesha e tij sepse per her te par u dashurova por nuk doja pa e ber zyrtare lidhjen ai me thoshte ka koh qe ta din familja dua te kaloj me shum koh keshtu me ty pastaj te te shoh me vell te bardh nje dit dhe nje nen me fliste per te ardhmen por isha aq kembngulse qe nuk dua ta humbas virgjinitetin pa qen ne dijeni familja ai u be shum i lenduzhd me mua me thoshte nese nuk me beson as nuk me do nuk dija qfar te beja isha shum xheloze sepse ju vardiseshin shum femra ai nuk e duroj xhelozin time dhe me la. Zemra mu thye kur mbas 1muaji e pash me tjetren alk** asnjeher nuk kisha pir por fillova te pij nga merzija tymosja dhe duhan dhe nga inati fillova nje lidhje me nje djal qe e njohja shum vite dhe ai me ka dashur gjithmon un u bera me te dashur dhe ai me te dashur filluam nje jet te re te dy dhe pse zemra dhe mendja ime ishte tek ai por nuk arrija ta kontrolloja vetveten per ket lidhje te re e kuptoi familja ime u bera shum nervoz nuk doja ta dinin nje nat isha e dehur dhe mbaj ment qe isha me te dashurin por nuk u zgjova si vajz por si grua e kisha humbur virgjinitetin e kuptova qe jeta ime po fundosej si nje anije ne det u mundova shum ta harroi dhe ta dua te dashurin tim por ishte e pamundur qdo dit e doja dhe me shum. Nje nat shikoja tatuzhin qe e kishim ber te njejt me ate dhe qaja zemra e therriste te kthehej ashtu dhe ndodhi ai me telefonoi kur ia degjova zerin bota u be e imja e kuptova qe kishin kaluar 1vite qe ishim ndar dhe ende e doja dhe me shum me pyeti si jam pa qellim i thash me mungon dhe fillova te qaj ai me ftoi ne takim u takuam kur e pash e kuptova qe nuk e kisha harruar fare shetitem biseduam dhe perfunduam ne hotel. Te dashurin tim e braktisa e lash per tju kthyer dashuris te vjeter qe me ishte ber kancer qe nuk hiqej por gabova ai me urrente por kur e shikoja mendoja qe pas urrejtjes fshihet dashuria e tij per mu nuk u bem bashk u bera vegla e tij me perdorte kur kishte nevoj dhe un nuk i refuzoja takimet me te doja vetem ta shihja u bera e nvarur pi tij si te ishte jeta ime ai beri te dashur perseri e tradhtonte me mua u mundova shum her ta harroja e te largohesha nga ai por nuk munda dot ndonjeher fliste per tjera dhe me thoshte mos u dashuro perseri ne mua sepse nuk dua te te lendoi un nga ato fjal vetem se shkatrrohesha pija raki qdo nat qaja dhe pyesja qfar po ndodh me mua qfar dashurie esht kjo? Nje dit me telefonoi u takuam me shikoi ne sy dhe me tha edi qe ter kohen e ke fshehur dashurin tende per mua edi qe me dashuron por un gjithmon doja te isha e imja dhe jo e tjeter kujt ti nuk me besoi dhe ja nqfar gjendje jemi mbeta pa fjal dhe i thash ku deshiron te dalesh me kete? Me tha un po martohem kete ver me nje vajz jasht vendit nuk esht qe e dua por per letra dua te largohem nga qdo gje qe me rrethon por ti behu e fort me harro dhe ta dish qe ti gjithmon do mbetesh simbol i dashuris tek un asnjeher sdo te harroj gjithmon do te endrroj nje jet me ty dhe ne qaf ma vnoj nje zingjir me tha mbaje kujtim mos e heq asnjeher un e trishtuar lotet nuk me ndaleshin hapa deren e vetures thirra nje taxi dhe shkova tek vendi yn i vjeter u ula aty mora nje shishe raki dhe me or te tera qendrova duke qar ishte ber von u qova ne kemb fshiva lotet u ktheva ne shtepi dhe ia bera bllok ter anet qe nga ajo dit rri e mbyllur ne dhom mengjesi me ze duke pir alk** dhe duke qar nuk po mundem ta harroi jam zverdhur dhe jam ber gock nuk po mundem te kfillem nuk mundem te mbaj inati me te nuk mundem te shikoj tjeter mashkull me sy kam provuar shum menyra ta harroi por nuk mundem po shkatrohem para syve te familjes dhe ata e kan kuptuar mami vazhdimisht me kujton qfar vajze kam qen dhe qfare jam ber me ka humbur forca e mallkoi diten qe e kam takuar e mallkoj vetveten si u bera vegel e nje mashkulli dhe ende nuk munden ta harroi ai qe ma humbi virgjirin ende me lutet te krijoj nje familje me te por nuk mundem ju lutem mos me ofendoni per keto gabime sepse edi qe jam per tu ofenduar por ju kerkoi vetem te me ndimoni te me tregoni nje zgjidhje te kthehem perseri ne jet flm qe e lexuat historin time klm.