Ai ka pasur disa te meta por kurr s'ja kom permen, e kur familja e tij e ngacmonin me vinte gjynah prej tij! | Histori Të Jetës
disa te meta

Ai ka pasur disa te meta por kurr s’ja kom permen, e kur familja e tij e ngacmonin me vinte gjynah prej tij!

Ai ka pasur disa te meta por kurr s’ja kom permen, e kur familja e tij e ngacmonin me vinte gjynah prej tij! – Pershendetje! Jam ne lexuese e rregullt e faqes flm qe egziston nje faqe e tille qe mund ti shprehum ndjenjat qe nuk mund ti shprehum me askend. Jam nga Kosova kam qen gjithmone vajze e sjellshme nuk i kam jep asnje djali kurr shanc me lujt me mu, kam dashur qe gjithmone te shkoj puna me msitni ashtu edhe ndodhi, me pelqimin e dy paleve u njoftuam pastaj pas disa muajve u fejuam. Shkojke gjithqka mire per qdo gje e kam pas e um ka pas mbeshtetje ku te gjithe na mershin lakmi por me ndodhi nje problem i vogel shendetsor dhe ai u nda prej meje dhe nuk i interesoj sa veshtir ka qen per mua qe me braktisi ne nje moment te till. Me se shumti me dhemb se ai ka pasur disa te meta por une nuk ja kom permen e kur familja e tij e permenshin nuk thoja asgje sepse me vinte gjynah prej tij por kur me ndodhi mua ai nuk pati meshir per mua por i tregoi familjes se tij mendjeher dhe e moren ate vendim. Kurre nje fjale te keqe se kan pas permu as nuk jen anku e kan pas respektin me te madh prej meje po kjo qe me ndodhi nuk u kan ne doren tem po prej Zotit me ka ardh. Mos te harroj se ai dhe familja e tij jeton jashte ks por nuk e kam pasur sa per qe o jasht por si qdo kush qe ka deshir ta jetoj jeten e qet. Jena pershtat shume ne bised e vendime e kena kalu shume mire familjarisht edhe pse nuk jena taku shpesh por nuk po muj me besu qysh kan mujt me ma bo keta e me mar kete vendim. Deri dikun jam mundu me kuptu ndoshta jan frikesu por duke mar parasysh edhe te metat e tij nuk e kan hallall kurre prej meje qe me kan bere me vujt kaq shume. Gjithmone jam ruajtur qe mos mem ndodh kjo por me ndodhi sa me shume qe po frikesojshe e po rujshe po dilke dikush me ta be nje te keqe por me rendesi nderin kam arritur ta ruaj. Oj vajza mos ju dorzohni asnje mashkulli pa martuar e mos i jepni shnc me lujt me juve ( po thom per disa qe i ndrrojn fr se po shoh me syt e mi qka po bojn). O djem pse pi lendoni femrat e ndershme kur nuk jeni ne gjendje mu kujdes per to? Ju pershendes!