Ai esht i martuar dhe un jam e martuar,Gruaja e tij na ka zbuluar qe kemi lidhje se bashku ndersa une kam... | Histori Të Jetës

Ai esht i martuar dhe un jam e martuar,Gruaja e tij na ka zbuluar qe kemi lidhje se bashku ndersa une kam…

Ai esht i martuar dhe un jam e martuar,Gruaja e tij na ka zbuluar qe kemi lidhje se bashku ndersa une kam…-Pershendetje te gjithve!!Edhe une si te gjithe te tjeret doja ta ndaja historin time me juve!Une jam ne femer 26 vjeqare,jam e martuar kam nje femi .Historia ime filloi kur une isha ne vit te dyte te gjimnazit!Une rash ne dashuri me nje djale qe e dashurojae gjithe shpiirt por ai nuk e dinte qe une e dashuroja.por nje dite ai me propozoi qe ne te lidheshim bashk te kemi lidhje por une duke patur parasysh moshen,mentalitetin dhe meshkujt e sodit qe shumica tallen me femra une nuk besoja tek askush edhe ia ktheva pergjigjen direk joo!!Por ai ishte me i madh ne mosh kishte moshen per ta filluar jeten e vet,une edhe pse ia ktheva pergjigjen ashtu prap e dashuroja me shpiirt ate njerii!Nje dite mora vesh qe edhe ai me dashuronte mua por une nuk kisha guxim ti thoja qe edhe une e dashuroja nga frika e familjes sime ,ai njedite u fejua me nje vajze qe prinderit e tij ja kishin gjetur!Ai u fejua kur une isha ne vit te 3 gjimnaz edhe u martua mbrenda 4 muajve kurse une mbarova 4-vjeqaren gjimnaz edhe u fejova pasii mbarova gjimnazin !Nje dite pasi une isha e fejuar ai ma kish gjetur nr.e tel.edhe me telefonon por gjat gjimnazit une kisha tel.pasi me telefonoi me tha qe jam (…..) un ju pergjigja edhe u pyetem si ishim pastaj ai direkt me pyeti pse pergjigja jote ishte negative kur zemra jote eshte ndryshee….me tha qe une vetem ty te kam dashur edhe akoma te dashuroj filluam te flisnim une kisha fillu universitetin edhe isha ne vitin e pare te universitetit filluam te flisnim por dashuria ishte e njejte si tek ai ashtu edhe tek une per njeri-tjetrin,i thoja qe une kam fillu jeten time ti ke fillu jeten tende eshte me mire te mos flasim….pavarsisht se zemra me thoshte ndryshee….kur ai mka telefonu mu duk sikur e gjithe bota eshte e imja…me pas filluam lidhjen bashk edhe pse ishim te gabuar por dashuria e vertete nuk njeh asgjeee …Folem folem pas nje kohe te gjate qe flisnim bashk dolem e u takuam te dy!pas nje kohe te gjat ne lidhje e mori vesh nje familjare i imi edhe linden konfliktet por ai nuk e pranoi qe kemi lidhje duke menduar se po me bejn keq mua …ne ate kohe ai kish menduar qe une ja bera ate gje por nuk isha une ajo qe e bera kete gje …U ne ate kohe u ndam sepse na u vun krejt njerzit te zbulu qe a jemi ne lidhje apo jo!?une nuk munda te duroja faktin qe nuk ishim ne lidhje edhe u largova nga shqiperia po as nuk i telefonova mè as nuk i shkruajta mè nderrova nr adresen e gjithcka sepse une mendova qe ai ma bere kete sherr ne familje !2 vite oa fol e pa u kthy fare ne shqiper gati u mesova pa tè kur u ktheva ne vendin tim rastesisht e pash edh me pa por 2 vite pa me pa e pa e pare fare!Me pa me nje menyre sa mu duk shikimi i tij plooot dashurii pas nje kohe te gjat e pash prap por une u martova edhe atje jshte shqiperis u bera me femi edhe ai ka femi por nje dite prap ma kish gjetur nr e tel.edhe me telefonoi perseri edhe me tha edi qe ti nuk me don por une te dashuroj si ne fillim kur te kam par jam i njejti me tha nuk kam ndryshuar asgje per dashurin qe kam per ty, une u merzita qajta edhe i thash me mire shiko jeten tende sepse njehere na lindi sherri pa arsyje tani me nuk perseritet ai thot qe krejt le.ta dine qe une te du por ama vetem ti mos te kesh probleme me burrin dhe me djalin.pasi folem une prap gabova edhe fillova lidhjen me tè sepse nuk mundem pa tè filluam biseduam per vitet qe nuk ishim bashke.u takuam perseriii edhe pse une isha bere nènè e ai baba prap e harruam ate fakt!Duke biseduar nje dite kish harru pa fshire sms edhe ia kishte lexu gruaja e tij edhe me tregon mua se kshu kshu eshte puna a mundesh ta nderrosh kete numer se po te shqetesojn tyy naten e te nxjerrin telashe me burrin edhe une i thasha mire e nderroj nr por ne te dy jo me fillu me lidhjen bashk ai thot mos me lodh me ta gjet prap nr.por nderro numer edhe flasim selse nuk dua te te nxjerr telashe me familjen tende .i lindi konflikti me gruan e vet edhe nje dit i kish mbush mendjen gruas qe ne nuk flasim u qetesova pak por prap fillojm lidhjen bisedat bashk ai me dashuron shume ….une e dashuroj edhe me shume….nuk di se si mundem te harroj ate person nuk.kundem pa te eshte i vetmi ne zemren time…edhe ai me kupton aq shume saqe shume gjeraesoj edhe prej tij.me keshillon per gjithcka….Kur mendoj ate me duket vetja akoma ne gjimnaZ!I harroj gjithcka!Une dua qe mos te kemi me lidhje per shkak te problemeve te tij ne familje por ai prap ma gjen nr e nuk me len ta harroj!!!Nuk du se si te veproj ….me burrin une kaloj shume mire pa konflikte ska askund por ne pergjithsi mire!Faleminderiiit nese me kuptoni por ama nese me kuptoni drejt mos paragjykoni ju lutem!Faleminderit nese komentoni pa paragjikime!!Kalofshiiii nje muaj te mbare dhe nje dite te bukur!!!