Ai dilke me Mua, andej komunikojke me Kinezen duke e lutur ate qe te vij Ajo ne Kosove, me tradhtoj...! | Histori Të Jetës

Kinezen

Ai dilke me Mua, andej komunikojke me Kinezen duke e lutur ate qe te vij Ajo ne Kosove, me tradhtoj…!

Ai dilke me Mua, andej komunikojke me Kinezen duke e lutur ate qe te vij Ajo ne Kosove, me tradhtoj…! – Pershendetje te gjithe shqiptareve ku do qe jeni, shpresoj te ndani dhe historine time sepse jam ne hall shkaku i nje genjeshtre nga i dashur im sot. Une u njoha me nje djal ne shkurt te keti viti shum, ka qene shume i mir ne faj ne sjellje dhe me respektime. Ashtu mendoja une. Dhe hanez ashtu eshte, apo ndoshta eshte vetem loj. Une jetoj ne perendim edhe ai nje koh ka jetuar ketu, por ather nuk e kam njohur sa ka qen ketu. Eshte kthyer ne kosove per shkak vizes. Kete e kam ditur ne fillim, por nuk e kam ditur deri ne kete jave qe ai eshte kthyer ne ate koh me nje kineze qe ka jetuar edhe ajo ketu. Nga shkurti deri ne korrik kemi folur vetem ne tlf pa e pare kurre live. Ne korrik shkova me vullnet ne kosove per ta takuar. Dalshim fshehurazi njeher qe te njohemi edhe me shume. Familja e tij e ka ditur e imja jo. Nejta sa njeta ne kosove per 1 muaj. Kur u ktheva ne gusht vazhduan bisedat si gjdoher, nje dit e pash fb e vellaut te tij, te kunates te tij dhe motres te tij. Aty i pash disa foto i ber nga ta ku ishte dhe i dashuri im aty ne krah me kineze ne shtepin e tyre. E pyeta si njeri se kush eshte thojke qe eshte shoqe i vellaut te ti. E lash me kaq. Javen e kaluar me shenoj ajo se kush jam mbasi disa komente e kishte par ne fb. E pyeta se kush je, me tha qe te dashurin tim e kishte pasur dashnin me te madhe. Tregojke qe ka dashur te me marr per grua dhe qe sa ka qen ai ne gurbet une kam bashkjetu me te. I lypa fakte, me dergoj foto e te gjithat sa kan qen bashk. Okey ather nuk e kam njohur por me e keqja eshte qe ajo edhe ma deshmoj qe ajo ka pasur kontak me te deri sot, ku me dergoj mesazhe qe i kishe shkruajt hajde ne kosove se me ka mar malli, keto mesazhe ai i ka derguar sa kam qene dhe une ne kosove ne korrik. Do te thot knej dalke me mua andej komenikojke me kineze duke e lutur ate qe te vej ajo ne kosove. Une mesazhet ja kam derguar te dashurit tim kur e pyeta se qfar jan keto me mesazhe, dhe se qka mendon ai kur kendej eshte ne lidhje me mua e andej shkruan me nje te huaj. Ai me thot se nuk eshte e vertet qe ka kontakt me te dhe se ajo kinezja i ka be montazh ato mesazhe ne viber. Me thuani si eshte e mundur kjo, si eshte e mundur ta bej muntazh numrin e tij dhe mesazhe per shum muaj te gjat. E kuptoj se nuk jemi asnje te njejt por une po flas per veti qe nuk ma kish mujt morali si vajz shqiptare te jem bashk me nje kinez, djal te zi apo qfar do qe te jet. Ai thjesht nuk do ishe i fes time. Per kete nuk ja fali sepse nuk ka qen real me mua. E kam pyetur por nuk me tregojke. Shyqyr kan dal keto facebooka dhe spo ki nevoj ti pyesesh se qfar kan disa njerz ne shtepi. E zbulova vet, kurshikojsha foto tek kunata e tina ne fb, komente te profili i tina kur kish shkruajtur “love you” e ai i kishte kthyer te njejten gje. Vellau i tina duke i ber like asaj si ne instagram si ne facebook. Dhe per fund ai me genjen dhe thot qe une nuk i kam shkruajtur eshe pse kam deshmi. Mundet dikush te me tregoni se a eshte e vertet qfar thot ai qe ka ber montazh apo ndoshta une po reagoj jasht mase? Me tregoni ju vajza ketu si kishit vepruar nese nje djal ju kish premtuar shum gjera, shkon ne kosove dhe knaqesh me familjen e tij ne shtepin e tij e ne fund kur te kthehesh e kupton qe ne ate shtepi ai ka qen me nje te huaj dhe ka fjetur shkurt me te aty ku je kan dhe ti? Te shkruan nje qe thot kom kontak me te. Besoj se ju kish dok dhe juve vetja e njellost ashtu si ndihem une. Ju kisha lutur vajza dhe djem ku do qe jeni mos i besoni askujt vetem vetvetes tende. Ju kerkoj vetem mendimin e juve se qfar te bej me te? Kur per nje gje aq te madhe me ka genjyer. Me respekt nje vajz me shum merzija.