Ah sa shume besova, por pak para fejese humbi, u brengosa mos i ka ndodhur diqka dhe Ai kishte... | Histori Të Jetës

para fejese

Ah sa shume besova, por pak para fejese humbi, u brengosa mos i ka ndodhur diqka dhe Ai kishte…

Ah sa shume besova, por pak para fejese humbi, u brengosa mos i ka ndodhur diqka dhe Ai kishte… – Pershendetje. Jam nje vajz 27 vjeqare si e re 17vjeqare u dashurova ne nje mashkull edoja ma shum se veten por prind e Mi nuk e pranuan ket lidhje edhe pse nuk kisha agjeh intime Me at djal vetem e donim Njoni tjettrin. Prind nuk pranuan .arsyje qe ishte i nje katuni dhe se ti je e re lun me ty fjalt e prindrit i degjova edhe pse ne ishim shum fukara 5fmi te vegjel por kur i bona 18 vjet u detyrova te iki n gurbet ti ndimoj prindit tim se shum shtir veq babi punonte edhe pse edoja at djal me dhimbje ne zemer e mbaj nuk kisha kontakte me at por kaluan 5vite qaja per to edhe ne enderr e shihja nuk dija se a asht gjall mbas 5vite degjova se ishte martu dhe kishte fmi per mu ishte nje goditje e madhe pas kti lajmi vendosa ta gjoj fatin e jetes nje shoqe me njeftoj me nje mashkull ishte shum njeri mir por une ende nuk isha e sigurt se jam e gatshme per nje lidhje serioze por gjithmon i thoja vetes osh koha vjet po ikin bisedonin pas njr kohe te shkurt me njoftoj me familjen e tij mendoja se ishte nje mashkull i sinqert por une punoia n gurbet rrall vija n ks por sa her qe isha n ks shkoja te familja e tij rrija me
Motrat etij lidhja jon ishte si familjarisht ai me kishte ber per veti saq i besoja aq shum pas 1viti. Ishte fundi i dhjetorit kur erdha n ks pushim per 1 jav at nat isha te familja tij dhe teli i tij bente zile kur ishte ora 1mes nat ithash kush esht me tha shokt po thirrin me dal ithash ok dil po lujm letra me motrat tua ai nuk doli e kthehu telin mbrap u be ora 4mengjsit tu lujt letra teli nuk u ndalke te them drejten ikom besu aq shum saq ka pas liri teper kurr sekom Pengu me thojke me shok jam ok kur rasisht e pash telin qe bente drit e pash nje emer femer por mendoja prap eka diqka paska dodh naj sen por kur e hapa telin n wiber qka te shoh lloj löoj foto e fjal e takime me to gru e martume me fmi ajo e prishtines e martume prizren aq shum u shtanga saq si besoja syve te mi at nat nuk bera zeh ngase nena e tij ishe me nje smuj tan naten qajta e vendosa te ndahem nuk e duroj tradhti . Menzi u dajta prej tij nuk pranonte. Te dahet kerkonte tja fali por zemra ime kishe vdek ne at moment qe lexova nejse vendosa te mos tkem kontakte me as kend fillova te punoi n gurbet Punova 8 vite n gurbet te gjitha paret i qoja n shpi per me rregullu shpin vllazrit u rriten e shikonin jeten e vet u benen me gra por une punoia deri sa nje dit me zunen tu punu n zez u ktheva n shpi nuk mun te rrija pa pun kerkova pun gjeta per fat mir pas 1viti rastesish lexoja kur kisha koh te historia e jetes pas nje postim ku shkrunte nje mashkull qe edashura e tij kish tradhtu une bera nje koment si gjdo kush qe e jep Mendimin e tij por pas 3ore me Kish shkru n fb timin e pash nje person qe Me Ka shenu vetem E kshyra qka ka shkru dhe e lash por per Mbrenda Me Thojke diqka qe hin lexoje qka Ka Shkru the shkruj qka ka ai ok shkrujta me to ithash kush je filloj biseda me fjalet e tij ishte si nje engjull. Ai me tregoj se jeton n gurbet bisedum i treguam per jeten private por kurr se kisha besuar se dota takoj live shkrujshmi sms 1jav mbas 1jave me tha po vi n ks dua tet takoj u habita ngase i kisha hup shpresat e jetes nuk Mendoja te kem Lidhje me nje person per mua ishte vetem puna asgjeh tjeter erdhi u takuam. Biseduam Live per gjithqka per mir per keq te gjitha ati aq shum i pelqeva saq tha dua te takohem
Me Familjen tonde kur u habita ithash nuk Te njoh duhet koh ai insistonte aq shum saq me shtike friken qka ka ky qe thot mu taku me familje ithash qe nuk mundem tha ok une ekom bo poblike se jam n lidhje me ty i tregova prindeve serioz n rrjete sociale atij i uronin urime fejesa kur agjeh skishte n shesh prind e mi than ok mu taku me bisedu krejt ok babi ithash qe kurt vish veres nese ju dy keni kontakte te mira ska kurgjo te keqe boni fejesen ai insistonte familjarisht me dit krejt familja ok pranun familja aq shum me dojke saq krejt deshirat mi plotesojke. I thoja vetes ah kaq shum mir pasna boh saq e gjeta njerin qe me kupton por gjithmon n zemer ekisha nje djenj qe ky ka diqka qe une spe di si ta zbuloj ai pas 2jave shkoj n gurbet dhe vendosa pergjithqka me dit per ket person me tha pot dergoj pare per pergaditjet e fejeses ok at dit u zhduk per 4or telin fikur wiber jo on e thirra motren e vet a edin ku osht mos i ka dodh diqka ajo me vete peshperiti inshalla nuk ka shku ku po mendoj un mbeta e shtangur ithash qka qka spo kuptoj i bona beh me lot n sy me tha ai lun loja kock u qmenda se nuk edija qka jan ato familja ime nuk lujn asin loja flliqta pas 4ore doshta ma shum pom thirr n tel sikur ska dodh kurgjo i bertita ithash ku je kon ai ja nisi me rrena ithash ku iki paret qe ki pas mi qu per fejes jo kshtu ashtu me fjal ithash mori fund mes neve. Ja nisi ai kishe me kajt me lot krokodilit n ato momente u zhdug ndjenjat e mia prr to ithash trego drejt me tregoj qe ka lujt ithash mendon qe paret e haramit une i du a 2dit nuk fola ai i thirrke familjart e mi prind e mi kom gabu falma nuk dodh mah prind e mi tha Prindrit e mi tha jepja nje shanc por une nuk kam besim tek ai. N fillim kur jena taku ekom pyt a iki kto sene te kqija tregom sod se nuk ta fali tradhtin rrenen ose senet kqija qe shkon ai me tha qe nuk i ka kto sene kurr nuk kom bo sene kqija si kazino drog a qka jan ato ithash je i sigurt me boni n Beh n Zot madha Besen e Zotit qe nuk ka lujt as nuk lun por tani gjdo dit me rrin fjala e tij n tru Besen e Zotit une i besoj Zotit dhe ndihem shum keq kur e kujtoj une nuk po muj me dasht ai gjdo dit me shkrun qe ka dryshu qe osht gjendje me bo gjiqka se nuk lun por shum her e Zoh tu rrejt thot kom dryshu por prap i bon ato gjeste ato fjal gjdo dit fjalt e njejta veq fol bon premtime edhe nuk realizon ai bon plane per Fejes resturant por une nuk kom ndjenja nuk djej lumturi kam frik se kome lujt prap ka mem rrejt prap ai nuk dryshon. Ai veres don me bo fejes por une nuk di qka te boj kam nje urrejtje ndaj tij. Nuk pe djej veten te sigurt per agjeh rreth qeshtjes tij qe thot ai. Ju lutem qka te boj te jem me to doshta nuk shkon prap kazinoo apo te ndahem gjdo njeri bon gabime por une spo muj mu adaptu me ket rren me ket njeri Ju lutem me jepni kshilla. Jam shum keq gjdo dit mendoj qka te bej.