Ah sa bera gjynah Gruja jem eshte afer me vdek, Vellau me pshtyu ne fytyr tha"Ruaje ne shtart tash..."! | Histori Të Jetës

gjynah

Ah sa bera gjynah Gruja jem eshte afer me vdek, Vellau me pshtyu ne fytyr tha”Ruaje ne shtart tash…”!

Ah sa bera gjynah Gruja jem eshte afer me vdek, Vellau me pshtyu ne fytyr tha”Ruaje ne shtart tash…”! – Pershendetje te gjithve Historia ime qe do ta shkruaj eshte mjaft e dhimbshme per ate se qfare i shkaktova Bashkshortes sime ime , Dua te mbes anonim tani jam 27 vjecar kur une u martova isha vetem 22vjeqar , menjehere pas ni viti gruaja aq shum e gezuar me dha si dhurat engjell nje vajz sa te lumtur qe ishim ne vitin e par te marteses ishim shum mir shetisnim encim thuajse gjithqka si nje qift i sapo martuar nuk kisha nje pune mjaft te mire por sa per gjerat e rendsishme na mjaftonin kaluan disa vite me larguan nga puna veshtir se gjeta me u lodha duke kerkuar pune dhe thash me vete as qe mundohem me u lidha me shoqerin time filluam te dilnim gati se gjdo nate klubeve muzikave te nates gruaja deshperohej shum gjdo nate po thuajse kur kthehesha e gjeja zgjut duke me pritur me lot ne sy me thoshte pse ma bene kete qfare te bera une qe i meritoj keto une nuk dua as parat as asgje tenden mjafton te jesh pran meje por une vazhdova prap mendjen time me te nuk dilja kurr e mbylla ne shtepi te kujdesej per prinderit e mi na rrespektonte shum si mua si prinderit ne shpesh e ofendonim me fjale si une dhe prinderit e mi kurr nuk i bleja gjerat qe i nevojiteshin bile as rroba e lija te shkonte me rrobat e vjetra te nenes dhe motres qe ja ipnin shum rralle e qoja te familja merzitej shum nuk i bleva as unaz martese as rroba te marteses shkonte gjithmon me te vjetra e lija vetem ne shtepi me prinderit tua bente buken dhe punet e shtepis derisa nje dite vellau e kishte zene ne dhome duke qar e kishte pyetur pse qan ajo i kishte thene se un po i shkaktoja shum dhembje se e kisha mar vetem si sherbetore sa u ktheva ne shtepi mu hudh vellau e me tha ti kete nuse e ke mar per veti a per ne ai kujdesej shum per gruan e tij ndersa une jo gruaja ime kurr nuk ma tha nje fjal te vetme kurr nuk e kerkoi nje cent nga une apo ndonje rrobe per tja blere shum me donte kujdesej shum per mua me hekuroste rrobat me bente gati mengjesin e mbremjen me patronte gjithqka qka kishte nevoje dhe u dhe une ndryshova shum ndaje saj nje dite me tha qfar jam une per ty gjithe keto qe i bej per ty e ti nje here nuk sillesh si duhet a kerkoj me shum ju hedha me ashpersi thash cfar bre qka je tu ba ti per mu trego mos je ka punon shum per kete shpi esht nana jem ajo qe i bon gjitha ne fakt nena ishte ne pune shteti duke punu as qe kishte kohe per punet e shtepis me vone i rash pishman se qfar i thash ishte e vetmja kjo qe lodhej gruja ime dalngadale dite e me shum po dobsohej nje dite dite kishte pasur gjakderdhje nga goja kjo fillohej ti shpeshtohej derisa e derguam ne nje spital te prishtines mjeket thane se keto simptoma nuk jane te mira patjeter duhet bere analizat i beri edhe analizat rezultati doli shum i keq vaj i mjeri une gruaja kishte marr kancer dhe mjekt thane se ky kancer do ta vret shum shpejt u qmenda qaja shum isha un krejt shkaktari kur e kuptoi vellau me pshtyju ne sy me tha tash ruje ne krevet familja ime u penduan shum se cfar i kishim bere qanin barbar me mua ajo eshte ende gjalle por gjdo dite e me shum e semur gati sa nuk ka vdekur edhe pse e semur as nuk mund te qohet ende mendon per mua kur un hekurosi rrobat me thot o zot u lodhe ti shpirti jem ti se meriton mi bo kto pune ti duhesh me pushu me don shum vajza nuk di gje per semundjen e saj me pyet gjdo dite nuk di cfar ti them kujdesuni shum per kesi gra te tilla o vlla se rrall gjinden gruja jem asht afer me vdek dhe me ma lan vajzen time jetim