4 vite nuk folem fare e kur u fejova me thirri, kur flas me te lumturohem aq shume sa qe harroj cdo gje qe... | Histori Të Jetës

nuk folem fare

4 vite nuk folem fare e kur u fejova me thirri, kur flas me te lumturohem aq shume sa qe harroj cdo gje qe…

4 vite nuk folem fare e kur u fejova me thirri, kur flas me te lumturohem aq shume sa qe harroj cdo gje qe… – Mimbrama te gjithve!Anonim ju lutem! Unë doja te ndaja historinë time me juve! Jam 25 vjece e martuar kam nje djal, me burrin nuk kalojm edhe aq mire, por kur isha 16 vjece rash ne dashuri me dike tjetër edhe ai person ishte i pari qe me hyri ne zemren time pas ca kohesh ai me propozi un isha ne vit Te dyte gjimnaz edhe ai ishte beqar por per mua ishte e pamundur ta pranoja sepse mentaliteti 0 ne familje dhe nuk munda ta beja dicka te tille! Pastaj djali u feju dhe u martu me nje vajze tjeter por un e dashuroj me gjithe zemer qajta kur mora vesh si femij edhe sot qaj per te cdo dite, pas bej kohe edhe un u fejova kur isha e fejuar ai person ma kish gjetur nr tek një shoqja time dhe me mori ne tel u gëzova shumë, folem nje periudhe kohe pastaj u takuam 3 here nuk me interesonte asgje pervec ai person pasi jemi taku mori vesh nje vella i imi, un nga frika i humba kontaktet sepse mendoja se ai donte thjesht te bente qejfin e vet, pastaj kur e kish takuar vellai ai kishte mohuar gjithcka, pastaj kaluan 4 vite qe nuk folem fare humba kontaktet te, un e shikoj shpesh ste person dhe kur e shikoj me duhet sikur po vdes ne ate sekond sepse e dua me gjithe shpirt, nuk mundem ta harroj kurr ate person edhe pse jam e martuar, nje dite e pash perseri dhe mu nuk sikur me shikonte me inat edhe mora mundimin dhe i shkruajta nuk mund te rrija pa i shkrujt sepse me merr malli. Kur i shkruajta beri sikur nuk me njohu edhe nje dite me kerkoi nr por un nuk pranova sepse kisha frik kur flisja me te u lumturova harrova gjithçka per momentin u gezova pa mase, edhe tani nganjëherë me shkruan vet dhe shumë here vetem i lexon sme e mi dhe nuk kthen, un i them nese sme dashuron me thuaj sepse nuk te shqetesoj ai me thot jo nuk me shqeteson por nuk e kuptoj dot a me don ai person apo jo nje dite me tha qe un te dua qysh femi… Nuk po e kuptoj dot ate person mbrem fola me te kurse sot nuk mka kthy sms fare edhe tani me bllokoi sms, unë e dua shumë jap jeten per te por nuk do se cfar te bej, si mundem ta harroj apo ta largoj nga mendja dike, ju lutem me ndihmoni me ndonjë keshille, si mundem ta fshij nga jeta ime sepse po lendohem cdo dite e me shume? Flm per mirëkuptim, kalofshi mire! Zoti ju ndihmoft per gjithcka!