3 ore ja tregova te dashurit t'kalumen time, m'tha "Si mendon Une e Ti te martohemi", me propozoi martes dhe mbeta pa... | Histori Të Jetës
Si mendon

3 ore ja tregova te dashurit t’kalumen time, m’tha “Si mendon Une e Ti te martohemi”, me propozoi martes dhe mbeta pa…

3 ore ja tregova te dashurit t’kalumen time, m’tha “Si mendon Une e Ti te martohemi”, me propozoi martes dhe mbeta pa… – Anonim! Pershendetje faqja e juaj “Histori te Jetes” me beri qe edhe une te shkruja pak historin time. Ne moshe shume te re jam dashuruar pas nje kohe te shkurt jam fejuar edhe jam martuar ende pa i mbush 19 vjet. Pasi qe jam martuar kam pasur shume probleme me burrin pasi qe kemi qen shume te ri ai e shihte vetem jeten aventur harronte qe ishe i martuar dhe e priste gruaja ne shpi bente shume aventura me vajza te reja. Ma ndaloi shkollimin ne jeten time perfundoi gjithqka. Gjelozia e tij e tepert mia me fundoste dita dites. Pas disa muaj jete te veshtir duke jetuar ne nje shtepi si ne burg pas shume maltrajtimeve nga burri edhe vjerra vendosa me i dhan fund marteses sime prej 7 muaj. Fatemirsisht familja ishte ajo qe me perkrahi pasi qe ata ishin duke me pas se gjdo dit une po fundosem nga kjo martes. Tash kam 25 vjet kam me shume qe 5 vite qe i kam dhen fund martese sime gjate kesaj kohe une kam filluar nje jete te re jam punsuar kam vazhduar shkollim. Qe disa muaj jam njoftuar me nje djale filluam te takoheshim si shok na shkone shume mir shoqeria jone pas nje kohe filluan te shpeshtoheshin takimet tona edhe nje dit me ftoi per kafe u takuam filluam te bisedonin edhe per nje moment me tha ishte enderr e imja ta takoj nje vajz si ti me pelqen per nje moment ndalova at dit nuk i thash asgje ngurrova ti tregoj per te kaluaren time. Mir po kontaktet tona vazhduan prap si shok. Pas 2 jave u takuam edhe une pa nje pa dy i tregova historin time pasi qe e pash interesimim e tij per nje koh heshti heshta edhe une pas disa qastev me tha dua ta di gjithqka nga dita e pare deri te e fundit. Mbetem 3 ore une duke treguar vuajtjet e mia gjithqka. Ne fund me tha po me vjen shume keq qe te ka ndodh mir po sje e para as e fundit nga kjo fjale e ndjeva veten te lehtesuar paksa. Tha me duhet kohe te mendoj i thash kohe kemi jemi te ri duke buzqeshur. Kaluan 2 muaj shoqeria jone vazhdoi njejt si ne fillim mir po para pak diteve me ftoi ne dark erdhi dhe me mori te shtepia nje gje qe ska ndodhur asnjeher edhe pse familja ime ishte ne dijeni per shoqerin tone. Gjat kohes qe ishim bashk pash diqka ndryshe kisha nje ndjen te quditshme mir po prisja qfar do te ndodh gjithe kohen pash qe donte te me thot diqka. Eshte tip i qet i but e i urt eshte djal qe eshte rritur ne perendim. Pasi perfunduam darken me tha si mendon une e ti shkojm si qift dhe me propozoi martes. U habita mbeta pa fjal sdija qfar te them. Pas disa qastev i thash me duhet kohe dua ta marr edhe mendimin e familjes sime. Te dashur lexues me duhet mendimi juaj ai eshte djal beqar mir po mosha e tij dallon nga un 10 vite nuk po me qon pesh mosha po kam frik mos ndoshta mund te kem probleme ne te ardhem pasi qe un kam qen e martuar dhe pse atij nuk i pengon e kaluara ime aspak. Paqi gjithmon lumturi ne familjet tuaja.