1 jav para martese vjen ish Gruja m'thot "Jam shtatzane me ty, i thash "Jo se pranoj ate fmij se..."! | Histori Të Jetës
para martese

1 jav para martese vjen ish Gruja m’thot “Jam shtatzane me ty, i thash “Jo se pranoj ate fmij se…”!

1 jav para martese vjen ish Gruja m’thot “Jam shtatzane me ty, i thash “Jo se pranoj ate fmij se…”! – Pershndetje ju lutem postone kom nevoj per keshilla historia ime esht kjo jam nje djal 28 vjeqar ne moshen 17 vjeq une njoha nje vajz aty ne qytetin tim permes femnes se shokit tim ajo e kishte shoqe u dashurova ne shikim te par ishte aq e bukur as e sjellshme sa me beri per vete menjeher kaluam se bashku 4 vite shum te lumtur por une mbas disa koha fillova te ftohem nga ajo nuk e di perse e tradhtoja shkoja bareve perdora edhe gjona te kqija mbas nje kohe kerkova ndarje nga ajo femer nuk e di perse dhe si munda por un i dhash fund lidhjes ton 4 vjeqare ah sa shum ka vujt sa shum mu ka lut qe te bashkohemi por un nuk doja mbas nje kohe marr vesh se ajo esht fejuar aty kuptova qka kam humbur doja te ikja nga kjo bote nga inati dhe xhelozia por u fejova dhe une me nje femer per inati te sajna ajo u martu ne zvicer dhe une martova ne vendin tim jo jasht por mendja dhe zemra ime qdo dit e mendonte ate femer kam tentu shum te hyj ne kontakt po asniher sma ka dhan rastin po shoku im i ngusht esht kusheriri asajna dhe jetojke shum afer atje ne zvicer dhe me tregonte se ajo aspak nuk esht e lumtur burri perdorte maltretime luate bizhoz dhe pite sa her qe ka ardh ne shtepi ka perdorur maltretime ndaj asaj ajo kishte qen dhe shtatzane dhe ka lind nje djal nje nat ai e ka maltretu aq keq sa e ka qit prej banese dhe e ka lan jasht deri sa shoku im dhe gruja e tij e kan pa dhe e kan marr ajo aty vendos qe te ndahet nga burri sajna por djalin asesi nuk ja ka dhan kur degjova se esht nda u ndjeva aq i lumtur oh zot une duke u intersue per jeten e sajna gruja ime ish kon tu me tradhtue me ishin e sajna e degjova duke folur ne tel aty nuk prita aspak nga ajo sqarim dhe u ndava thash tashti esht koha te bashkohem me engjullin tim mbas 8 vite ndarje ne 2018 u ndava nga gruja besoni se jam shkrry si qen mbas asaj femne po asesi nuk ma jepte rastin luftova rrafsh 1 vit ne gusht te 2019 ajo ma jep rastin dhe ne fejohemi aty morra frym aty thash po jetoj tash ishim aq te lumtur se bashku oh zot thoja por ish gruja ime gjithmon i shkruate kesaj qe ai esht burri im liroje ne duemi e fejumja jeme u ndjeke shum keq dhe e lenduar sa her qe ajo pengojke ajo qante me dhimke shpirti nuk doja ta shija me lot ne sy me asesi ata femer sepse me shum mundim e kam fitu dhe nuk doja qe nje tradhtare si ish gruja ime ta lendonte ne tetor te 2019 ish gruja ime me thirr dhe me thot ne qofse deshiron qe te ju laj te qet ty dhe fejumen tonde ateher dil nje her me mua ne fillim nuk pranova por e doja aq shum fejumen time sa thoja do te dal niher dhe pastaj nuk do e shoh me lot ne sy engjullin tim dhe keshtu ndodhi dhe ajo i largua nga ne ne dhjetor kishim te martoheshim erdhi ajo nga zvicra dhe 1 jav para martese vjen ish gruja ime drjete ne shtepi dhe me thot qe une jam shtatzane me ty 1 muj e gjys doja te vdisja ne ata momente thash nuk pranoj ai fmij nuk esht i imi pasi kam degju se ti ke dal me shum djem mbas ndarjes ajo tha ky fmij esht i yti dhe pik tha nuk prej sot deri kur lindi ka me nejt shpi tonde pastaj e bon analizen e fmijs dhe e she i kujna esht e fejumja me thirrke ne telefon nuk kisha guzim as ta qilja me shkrute po nuk i lexoja qfar ti thoja si ti dilja perball ti thoja qe e kam tradhtue por mbas 3 dite ajo vjen ne shtepi time pa me treguar hyj drejt e ne sallon dhe aty e she ish gruan time mua dhe familjen tim u ndje aq keq tha qfar kerkon kjo grua ktu kerkojke sqarim dhe vetem qante ishte aq e lenduar sa shihej qart lendimi ne shpirtin e sajna nuk flisja asgja nuk mundsha por gruja ime tha qe ne jemi bashku pasi presim nje femij se bashku esht e pamundur tha ju keni 1 vit e gjys te ndar nuk esht e vertet ajo tha i fejuari yt ka dal me mua ne tetor te ktij viti aty ka nis me bertit mem thon si esht e mundshme si ma bone kete po gruja ime e shtyni aq fort sa ra ne tok dhe aty esht nqu dhe esht largu nga shtepia ime dhe esht largu menjher te nesrmen per zvicer qdo dit jam duke vdekur qdo sekond qdo minut frym sun po marr pa aton gruja ime jeton shtepi time por as qka dua ta shikoj sepse nuk e di akoma a esht fmija i im apo ajo po pres qe te lind dhe ta kuptoj e 1 muaj e gjys lind por nese esht i imi e di qe ajo nuk do me pranonte ta lija femijen jetim pa nan ose baba si mund ta qoj jeten me nje grua e cila me ka tradhtue me shum te tjer por si mund ta la femijen jetim e fejumja asesi ska pranu qe disa muj te hy kontankt me mua shoku im me tregon se esht shum e lendume sa qdo dit vetem qan dhe tani esht duke punu qe ta merr djalin nga ish burri sajna dhe se nuk i interesone aspak per mua sepse un sipas sajna jam tradhtari me i keq. Ju lutem me jepni keshilla qfar te baj kam shum nevoj pasi un tranona per ish fejumen teme pa ofendime ju lutem shum!